Hallgasd meg a legújabb Leadership Híradót
Ezen a hőmérőt berobbantó nyári szombaton már a 15. alkalommal köszöntünk titeket, drága-kedves hallgatók, nézők és olvasók!
Újra itt a kedvenc hírlevél-podcast kombótok, a tech és leadership világ heti híreivel és agymenéséivel. Tombol a “vissza az irodába” láz, megjöttek 2025 Apple-díjazott iOS-alkalmazásai, költözésektől terhelt heteinket lezártuk, közben lebukott a Builder.AI, és ezen túl is, de mára is jutott bőven az aktuális AI-bolondériákból.
Ennek az epizódnak az átiratát a bejegyzés tetején találod. Műsorainkat hallgathatod az Apple, a Spotify és a YouTube felületén, de saját lejátszódban és weboldalunkon is.
Pattanj be lúzer, megyünk vissza az irodába!
Bonyolult kérdés az RTO, mert mindenki a saját igazában hisz: vannak, akik szerint a remote munkavégzés az élet és az iroda a halál, de közben tényleg vannak olyanok, akiknek hiányzik az iroda, és nem szeretnek otthonról dolgozni.
Ismét tombol az irodába visszatérős láz, most éppen az egyik már sokat emlegetett szerzőnk, Charity Majors rentelt egy nagyot a témában.
Túl azon persze, hogy minden cég, kultúra, ember más, szerinte (és azért ezzel valamennyire mi is konszenzusban vagyunk) a hibrid megközelítéssel lehet leginkább mellélőni. Igen, remote-ban több szervezés, vezetés és menedzsment kell, sőt, emiatt lehet gyengébb a kultúra és simán úgy tűnhet, hogy fentről lefelé megy a döntéshozás, de!
Ha a cég nem jól működik remote, és erre permanens, nem hotfix megoldásként léped válaszul az RTO-t, az pont olyan, mintha a hibás release-t nem javítanád meg, csak nyomnál egy rollbacket, és mennél tovább az életeddel.
És arról is beszélgettünk, hogy a remote munkavégzés a leadership redesignját követeli, van is a cikkben egy remek framework, meg nagyon sok hasznos gondolat, de nincs új a nap alatt: vezetőként folyamatosan fejlődnöd kell.
Itt vannak az Apple idei design-díjas alkalmazásai
A teljes listát összeszedte a TechCrunch, mi inkább azon morfondíroztunk el a régenmindenjobbvolt vonatra felugorva, hogy míg pár éve egy ilyen listát olvasva égető fomóval a lelkünkben töltöttük le az összes alkalmazást, mostanra mintha kicsit ez is megfáradt volna rohanó világunkban.
Miért töltenénk le egy 816. alkalmazást a telefonunkra? Pláne, ha ezt egy weboldal is meg tudná oldani? És vajon a taobao nevű Temu-szerű alkalmazás díjazása mögött mekkora a bunda-faktor?
Kicsit az is az érzésünk, hogy az elmúlt másfél évtizedben mintha lett volna egy óriási design boom, ami azóta szépen besimult a mindennapjainkba, kevésbé robbannak már akkorát a mostani megoldások.
Vannak azért a listán izgalmasnak tűnő alkalmazások is: a már emlegetett fantasztikus Balatro kártyajáték, ami a tavalyi év abszolút győztese, egy mobil app tervező mobil app, és egy 3D-tervező is.
700 kóder Indiában már simán hozza a mesterséges intelligencia szintjét
A hét legnagyobbat robbant híre (bár meglepően nem beszélt erről az egész internet), hogy a Builder.AI alkalmazáskészítő platform Natasha nevű neurális hálója valójában 700 fejlesztő volt Indiában, akik a prompt alapján gyorsan megpróbálták összedobni a kért alkalmazást.
Igen.
Na, de azért a befektetők – köztük a Microsoft – kb. 445 milliónyi zöldhasú dollárral ugrottak bele ebbe a fantasztikus ötletbe. Most amúgy a csőd szélén áll a dolog.
Van egy kifejezés most ennek kapcsán: a FOMO-befektetés. De mondhatnánk azt is, hogy FOMO-leadership. Amikor gőzerővel nyomod, hogy ne maradjunk ki, mert lemaradunk, de ezt nem okosan és szakértelemmel csinálod, csak random dobálgatod a zsetonokat a rulettasztalon. Lehet nyerni így is, tény, de ilyen saller befektetésekbe is be lehet futni.
AI-szkeptikus fejlesztő barátaink: nem vagytok az eszeteknél!
Na nem mi mondjuk ezt az éles mondatot, dehogy! Ez a kiváló blogbejegyzés teszi, ami kicsit polgárpukkasztó módon megfogalmazza, hogy igen, vannak kérdések, fenntartások és kérdőjelek, de fejlesztőként jelenleg egyszerűen nem teheted meg, hogy kimaradsz ebből a technológiai trendből, ami jelenleg szinte megkerülhetetlen.
Nem értesz a fejlesztéshez, de vibe-kódolsz? Észnél vagy?!
Fejlesztőként nem vibe-kódolsz? Észnél vagy?!
A bejegyzés kifejezetten fejlesztőknek és a fejlesztői világról szól, és jogosan fogalmazza meg, hogy szakmabeliként érteni fogod a prompt alapon (remélhetőleg nem egy indiai fejlesztőközpontba) készült kódot, így a nap végén gyorsítani és könnyíteni fogja a munkádat. Találtunk még egy jópofa prompt playbookot, ami pont témába vág.
És hogy éreztessük az elképesztő sebességet, amivel ez a sztori halad: ha kipróbáltál valamit 3 hónapja (igen, kb. 12 hete), de akkor nem vált be, érdemes újra ránézned, mert lehet, meglepetésben lesz részed.
És még sok minden más
Fancy is, Mefi is költöztek, végre úgy néz ki, vége a projektnek, óriási megkönnyebbülés, Fancy ráadásul titkos kiküldetésen van, hogy megkezdje külföldi terjeszkedésünket.
Apropó költözés, ti is megfigyeltétek, hogy másnak mindig szarai vannak, nekünk meg mindig cuccaink?
De szó esett még az AI fejlesztés 101-ról, egy másik kiváló AI előadásról, a Theranos (egy csepp vérből megmondunk mindent) nagy bukásáról, az AI-forradalomról és egy teljesen haszontalan AI-kütyüről is.
Sok az AI? Hát igen, erre gondoltunk a megkerülhetetlen szakmai trend alatt.
🧡 Like, share, subscribe: ha tetszett az epizód, nyomj ránk egy 5 csillagos értékelést, és kövess minket kedvenc podcast csatornádon:
Apple, Spotify, YouTube
💬 Csatlakozz az AVK Slackhez, ahol a hazai engineering, leadership, product, design és hasonló területen dolgozó szakemberekkel építünk közösséget:
https://avkpodcast.hu/p/slack
📬 Iratkozz fel hírlevelünkre, hogy ne maradj le bejegyzéseinkről és podcast epizódjainkról. Ha szereted, amit csinálunk, támogasd a munkánkat:
https://avkpodcast.hu/about
Share this post